5 powodów, dla których warto przekazać mieszkanie na wynajem krótkoterminowy 08.04.2019

Mieszkania oraz apartamenty przeznaczone na wynajem krótkoterminowy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Wysoki standard wyposażenia, atrakcyjne ceny, dogodna lokalizacja czy możliwość prostej rezerwacji online – to tylko kilka czynników wpływających na zainteresowanie tego typu ofertami.

Co jednak w sytuacji, gdy jesteś właścicielem mieszkania?

Choć wielu posiadaczy nieruchomości decyduje się przeznaczyć je na wynajem długoterminowy, warto rozważyć inne opcje. Jedną z nich jest wynajmowanie mieszkania na krótki termin, np. doby, gdzie zarządzaniem lokalem zajmuje się zewnętrzna, profesjonalna firma. Dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie? Oto 5 powodów, dla których powinieneś rozważyć tę możliwość.

1. Spokój i zadowolenie

Wynajmowanie nieruchomości wiąże się z szeregiem obowiązków. Przygotowanie nieruchomości, ewentualne naprawy, zakup wyposażenia, systematyczne wizyty w lokalu oraz dbanie o to, by był on wynajęty – to tylko kilka z nich. W przypadku najmu na doby lista ta jest jeszcze dłuższa. Powierzenie zarządzania zewnętrznej firmie zapewnia właścicielowi komfort i spokój, ponieważ to zarządca zajmuje się wszystkim. Zadba o utrzymanie lokalu w czystości, wykona niezbędne naprawy, zakupi odpowiednie sprzęty, a przede wszystkim zatroszczy się o to, by apartament był cały czas wynajęty i zapewniał odpowiedni dochód.

2. Profesjonalne wsparcie

Firmy zajmujące się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami dysponują wiedzą, technologią oraz środkami, które pozwolą na odpowiednie pozycjonowanie oferty i jej promocję. Korzystając nie tylko z własnych zasobów, ale również stosując inne narzędzia pośredniczące w pozyskiwaniu klientów, zapewnią lepszą skuteczność działań, co przełoży się bezpośrednio na zainteresowanie wynajęciem danego lokalu. Ponadto, tak jak w przypadku osób, które zdecydowały się nawiązać z nami współpracę, wykonana zostanie profesjonalna sesja zdjęciowa prezentująca lokal w atrakcyjny sposób, przygotowany zostanie również opis nieruchomości, w którym wyeksponowane zostaną wszystkie atuty apartamentu. Często firmy przygotowują również wizualizacje 3D czy wirtualne spacery.

3. Optymalizacja ceny

Aby wynajem na doby przynosił oczekiwany zysk, cena zakwaterowania powinna być systematycznie modyfikowana, w oparciu o zewnętrzne czynniki, takie jak m.in. pora roku czy odbywające się w danym mieście wydarzenia. Dlatego we współpracy z naszymi klientami wykorzystujemy najbardziej efektywne algorytmy ustawiania cen noclegu tak, by apartament cieszył się zainteresowaniem przez cały rok i monitorujemy to w trybie 24/7.  

4. Wysoki standard

Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotne jest pierwsze wrażenie. Aby było ono jak najlepsze, aranżacja mieszkania musi być atrakcyjna i nowoczesna, ale jednocześnie zapewnić gościom poczucie komfortu, aby w rezultacie poczuli się „jak u siebie”. Dlatego też pomagamy naszym klientom w odpowiednim przygotowaniu lokalu, tak by jego wyposażenie oraz zastosowane w nim materiały były najwyższej jakości, a samo mieszkanie spełniało hotelowe standardy. Dodatkowo stosujemy takie rozwiązania jak elektroniczne zamki RentingLock, dzięki którym goście mogą wejść do mieszkania o dowolnej porze, korzystając z numerycznego kodu.

5. Pełna transparentność

Wszyscy właściciele mieszkań współpracujacy z RentPlanet mają stały wgląd do kalendarza rezerwacji, otrzymują od nas także comiesięczne podsumowanie przychodów z wynajmu. Celem takiego działania jest zapewnienie jak najwyższej jakości usług świadczonych naszym partnerom, którzy powinni być świadomi podejmowanych przez nas działań oraz rezultatów, jakie przynoszą. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mogą oni na bieżąco monitorować poziom zainteresowania ich nieruchomością oraz sprawdzić, przez ile dni w miesiącu była ona wynajęta.

 
newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij