Jak wygląda wynajem apartamentów – co musisz wiedzieć? 12.02.2020

Krótkoterminowy wynajem apartamentów jest ciekawym sposobem na biznes i decyduje się na niego coraz więcej osób, mogących zaoferować swoim klientom dobrą lokalizację oraz odpowiednie warunki mieszkaniowe.

Jeżeli myślisz o tym, by wynająć lokum na doby, ale wciąż masz wątpliwości – oto kilka rzeczy, o których powinieneś wiedzieć. Być może nasze wskazówki pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji!

Czy wynajem apartamentów jest opłacalny?

Właściciele apartamentów często zastanawiają się na tym, czy postawić na wynajem krótko-, czy też długoterminowy. Wiele zależy w tym wypadku przede wszystkim od standardu lokalu oraz jego lokalizacji. Praktyka pokazuje, że w przypadku wynajmowania dobrze wyposażonych, komfortowych apartamentów, które znajdują się w atrakcyjnych lokalizacjach, przychody z wynajmu apartamentów na doby mogą być w skali roku wyższe, niż w przypadku wynajmu długoterminowego.

Jeżeli więc apartamenty, które chcesz wynająć, znajdują się blisko centrum, atrakcji turystycznych albo w cichej, spokojnej okolicy, w której dominują piękne krajobrazy – to może być doskonałe rozwiązanie. Takie lokale cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów i można je wysoko wycenić.

Warto pamiętać, że decydując się na wynajem apartamentu, nie pozostajesz bez wsparcia. Możesz zwrócić się do specjalistów, którzy pomogą Ci oszacować wszelkie potencjalne koszty i przychody, co znacznie ułatwi podjęcie decyzji i ograniczy ryzyko niepowodzenia do minimum.

Jakie są moje obowiązki?

Chcąc, aby wynajem apartamentów przynosił zadowalające przychody, koniecznie musisz pamiętać o obowiązkach wynajmującego. Mowa tutaj przede wszystkim o:

  • odpowiednim wyposażeniu lokalu – w niezbędne, nowe meble i sprzęty, a także regularne kontrolowanie ich stanu oraz sprawności (nie musisz inwestować w najdroższe wyposażenie, to z dolnych półek cenowych też może być funkcjonalne i eleganckie),
  • utrzymaniu czystości w apartamencie i stałym kontakcie z Gośćmi
  • rozliczaniu uzyskanych z wynajmu przychodów – możesz to robić samodzielnie albo, w przypadku większej liczby apartamentów, wynająć specjalistę.

Na jaką pomoc mogę liczyć?

Jeżeli chcesz zyskać wsparcie w wynajmie apartamentu, możesz skorzystać z usług doświadczonego operatora, który pomoże Ci w wycenie i oszacuje szanse na powodzenie przedsięwzięcia. Co więcej, otrzymasz wsparcie w zakresie:

  • przygotowania nieruchomości do wynajmu (home staging),
  • wyboru odpowiedniego ubezpieczenia,
  • promocji oferty – nie tylko znajdzie się ona na portalach pośredniczących (takich jak booking.com czy AirBnB), ale też będzie odpowiednio wyeksponowana i reklamowana przy pomocy sprawdzonych narzędzi (np. digital marketing),
  • zarządzania nieruchomością, w tym sprzątania apartamentu czy dbania o jego stan techniczny,
  • obsługi gości Twojego apartamentu.

Chcesz wynająć apartament? Umieść ogłoszenie i zdecyduj się na fachowe wsparcie

Krótkoterminowy wynajem apartamentów jest doskonałym sposobem na osiągnięcie zadowalających, comiesięcznych przychodów. Musi być jednak dobrze przemyślany. Jeżeli nie chcesz narazić się na ryzyko popełnienia błędów, możesz skorzystać z usług specjalistów, którzy pomogą Ci w sposób kompleksowy.

 

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij