Kraków inaczej - czyli miasto śladami lokalsów 01.03.2019

Zastanawialiście się kiedyś, co robią w weekend krakusy? Zamierzacie odwiedzić Kraków kolejny raz i chcecie tym razem zrobić coś innego,ominąć tłumy doświadczyć prawdziwej magii miasta? Przedstawimy Wam tym razem pomysły na nietypowy urlop w Krakowie i okolicach.

Na takie spędzenie wiosennego weekendu z pewnością skusiłaby się niejedna krakowska para, czy rodzina. Zobaczcie, co dla Was przygotowaliśmy!

Alternatywne zwiedzanie Krakowa

Naturalnie w Krakowie

Wiosna, piękna pogoda, słońce, delikatny wiaterek. Takie warunki trzeba dobrze wykorzystać i naładować w pełni baterie! A to najlepiej połączyć z aktywnością na łonie natury :) Jakie kierunki i aktywności wybierają najchętniej krakowianie? Czas na alternatywne zwiedzanie!

Urlop w Krakowie śladami mieszkańców

Jednym z piękniejszych miejsc w Krakowie, z którego możecie podziwiać cudowną panoramę miasta jest Kopiec Krakusa. Zdecydowanie mniej znany turystom, jest idealnym miejscem nie tylko na udany spacer, ale także świetnie sprawdzi się do całodniowego leniuchowania i piknikowania. Pikniku z takim widokiem z pewnością nie zapomnicie!

Lokalsi uwielbiają spędzać wolny czas poza Krakowem, ale jest oczywiście warunek ;) Musi być blisko i najlepiej tak blisko, żeby można było pojechać tam spod domu na rowerze! Tak, zdecydowanie rower to jedna z ulubionych form aktywności krakusów. Dlatego najczęściej na wypady rowerowe wybierają Tyniec lub Ojców. Tyniec, to dawna wieś podkrakowska, która została włączona do miasta i znana jest przede wszystkim dzięki klasztorowi benedyktynów, będącemu jednym z najbogatszych i najważniejszych tego typu w Polsce. Ponadto z Krakowa do Tyńca prowadzi pięknie położona wzdłuż Wisły ścieżka rowerowa, dzięki której z centrum miasta dostaniemy się do klasztoru rowerem w niecałą godzinę.

Tyniec, Ojców i inne atrakcje obok Krakowa

Drugą ulubioną destynacją rowerową lokalsów jest Ojców Dolinki Podkrakowskie, zwłaszcza Dolinka Będkowska Bolechowickaz licznymi jaskiniami, wodospadami i Sokolicą - najwyższą skałą na Jurze, licząca ponad 90 m wysokości. Do Ojcowa rowerem musimy już liczyć minimum 1,5 godziny i co prawda nie mamy tak ułatwionego zadania jak w przypadku Tyńca, ale podróż z pewnością będzie równie ciekawa, tym bardziej jak wybierzemy tzw. Szlak Orlich Gniazd, dzięki któremu nasza trasa będzie urozmaicona drogami polnymi, asfaltowymi i szutrowymi. Cała trasa liczy ok. 24 kilometry. Jeśli macie czas i lubicie rower, to bardzo polecamy Wam właśnie ten sposób dotarcia do Ojcowskiego Parku Krajobrazowego.

Poznawczo w Stolicy Małopolski

Jeśli jednak nie jesteście zwolennikami aktywnego wypoczynku lub nastawiliście się na zwiedzanie Krakowa, mamy dla Was kilka propozycji i nie jest to Rynek Główny! ;)

Zdecydowanie ukochaną dzielnicą krakusów jest Kazimierz. Nie tylko ze względu na liczne, klimatyczne knajpki, które zdecydowanie odbiegają od klimatu Rynku. Ale też ze względu na najlepszy street food, moc atrakcji i unoszącą się w powietrzu specyficzną atmosferę dzielnicy. Z pewnością nie spotkacie tu tak wielu studentów, czy licealistów, jak na Rynku. Po przekroczeniu 30-stki krakusy naturalnie przenoszą się na Kazimierz i zmieniają styl imprezowania ;) 

Chcielibyście spróbować coś bardzo krakowskiego w unowocześnionej wersji? Koniecznie spróbujcie Maczanki po krakowsku robionej przez @AndrusFoodTruck.

Krakowski Kazimierz obowiązkowy do odwiedzenia!

Kulturalnie i alternatywnie

Kolejną dzielnicą wartą odwiedzenia, która zaczyna powoli gonić Kazimierz jest Podgórze. To miejsce, które z roku na rok zyskuje coraz więcej miłośników. Jeśli mowa o Podgórzu, to chcemy polecić Wam według nas jedne z najbardziej wartych odwiedzenia muzeów w Krakowie, czyli Muzeum Schindlera i leżący tuż obok Mocak. Warto poświęcić jeden dzień pobytu w Krakowie na te dwa obiekty. Mocak przedstawia sztukę ostatnich 20 lat w kontekście powojennej awangardy i konceptualizmu oraz stara się wyjaśnić zwiedzającym sens tworzenia sztuki poprzez wskazywanie jej poznawczo-etycznych wartości i powiązań z codziennością. Brzmi ciekawie? ;)

Dla tych z Was, którzy widzieli Listę Schindlera Stevena Spielberga i interesują się okresem II wojny światowej, Fabryka Schindlera jest miejscem nr 1 do zwiedzenia w Krakowie. To tu między innymi kręcony był film. Natomiast zdjęcia do scen obozowych filmu wykonywano z kolei w kamieniołomie Liban, który można obejrzeć ze wspomnianego wcześniej Kopca Krakusa. Na potrzeby filmu zbudowano tu bogatą scenografię, której liczne fragmenty pozostały do dziś.

Mamy nadzieję, że udało nam się zaciekawić Was nowym spojrzeniem na spędzenie czasu w Krakowie i podczas kolejnej wizyty zdecydujecie się na któryś z naszych pomysłów. Wybieracie się do Krakowa już niebawem? Zobaczcie, które z naszych apartamentów są jeszcze dostępne >> Apartamenty Kraków

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij