Szklarska Poręba – rowerowa kraina na mapie Polski 22.07.2020

Malowniczo położona Szklarska Poręba to prawdziwy raj nie tylko dla miłośników błogiego wypoczynku i sportów zimowych, ale również wypraw rowerowych. W okolicach miasta wyznaczono aż 19 tras o łącznej długości 450 km, które pozwolą nacieszyć oczy wyjątkowymi krajobrazami. My wskażemy Ci cztery, które są niezwykle atrakcyjne i rozpoczynają się zaledwie 400 m od naszych apartamentów Izerskich.

Trasa rowerowa Single Track nr 14 Rowerowej Krainy

Naszą pierwszą propozycją jest trasa idealna zarówno do biegania, jak również jazdy na MTB – jeżeli jesteś gościem naszych apartamentów, dostaniesz się na nią w kilka chwil. Wystarczy, że podążysz w kierunku szlaku Wysoki Kamień, a po około 100 m wkroczysz na kamienistą ścieżkę, by niedługo potem znaleźć się na wygładzonej nawierzchni. To malowniczo położona droga, biegnąca wzdłuż gór, która obfituje w liczne atrakcje – od łagodnych stoków, przez odcinki wśród lasów i skał, aż do urokliwych potoczków. Całkowita długość trasy to 21,8 km i ocenia się ją na stosunkowo łatwą. Musisz jednak wiedzieć, że stawia ona duże wymagania kondycyjne, przede wszystkim ze względu na długość i przewyższenie (ok. 460 m). Mało doświadczone osoby mogą zrobić mniejszą pętlę – pokonać 16 km i zejść do schroniska Wysoki Kamień.

Trasa kolarska nr 3 Radiowej Trójki

Kolejna trasa, licząca 24,7 km, to już nieco większe wyzwanie – określana jest jako trudna i poleca się ją głównie doświadczonym miłośnikom jazdy na MTB. Również ona znajduje się w pobliżu naszych apartamentów – na Rozdrożu Pod Wysokim Kamieniem. Choć wymaga od rowerzysty niemałych umiejętności, warto ją pokonać. Dzięki niej poznasz okolice wokół Szklarskiej Poręby i odwiedzisz najciekawsze punkty turystyczne, takie jak liczący 180 stopni Zakręt Śmierci, niezwykle oryginalne Zbójeckie Skały czy dwa największe wodospady w polskich Karkonoszach – Kamieńczyka oraz Szklarki.

Trasa nr 7 Pętla Dwóch Rzek

Trasa o długości 30 km, nieco łatwiejsza od tej poprzedniej. Wjazd do niej również położony jest blisko apartamentów RentPlanet – wystarczy zjechać 100 m, skręcić w lewo i podążać do ul. Wolności, a następnie ul. Dworcową wzdłuż torów. Na szlak wjeżdża się przy ul. Armii Krajowej. Znaczna jej część jest asfaltowa i również pozwala nacieszyć oczy malowniczymi krajobrazami okolic Szklarskiej Poręby. Przebiega m.in. przez Zakręt Śmierci, Rozdroże Izerskie oraz Drogę pod Reglami. Spędzisz tu cały dzień – i z pewnością będzie to bardzo udana wyprawa.

Trasa nr 9 Trasa Towarzystwa Izerskiego

Ostatnia trasa ma długość 18,5 km i jest znakomitą alternatywą dla poprzednich, ponieważ stanowi o wiele mniejsze wyzwanie. Prowadzi wyłącznie drogami w Górach Izerskich i zachęca pięknymi widokami, które z pewnością zechcesz uwiecznić na zdjęciach. Wybierając ją zobaczysz Orle, Rozdroże pod Cichą Równiną, Jagnięcy Jar, a także zatrzymasz się w Chatce Górzystów, gdzie zjesz najlepsze naleśniki w okolicy. Zapraszamy do wynajmowania apartamentów RentPlanet – są one znakomitą bazą wypadową do najpiękniejszych tras rowerowych w Szklarskiej Porębie i okolicach!

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij