TOP 5 – o czym warto pamiętać przy najmie krótkoterminowym 19.01.2020

Najem krótkoterminowy to dzisiaj bardzo popularne rozwiązanie wśród osób, wybierających się na wakacje czy w podróż służbową. Jako właściciel mieszkania lub apartamentu, oferujący taką usługę, powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Najem krótkoterminowy – 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

Dzięki skorzystaniu z pięciu prostych wskazówek, Twoja oferta będzie cieszyć się zainteresowaniem, a opinie najemców będą wyłącznie pozytywne. Najem krótkoterminowy rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego trzeba wyróżniać się na tle konkurencji. O co należy zadbać, by zaistnieć na rynku?

Po pierwsze – lokalizacja

W przypadku wakacji czy podróży służbowych, ogromne znaczenie dla najemcy ma miejsce, w jakim znajduje się nocleg. Oczywiście najlepsze są mieszkania blisko centrum albo atrakcji turystycznych, a przynajmniej znajdujące się niedaleko większych arterii komunikacyjnych czy przystanków autobusowych. Im lokalizacja jest atrakcyjniejsza, tym najem krótkoterminowy będzie dla Ciebie bardziej opłacalny.

Pamiętaj! Jeżeli mieszkanie lub apartament nie znajduje się blisko centrum, poszukaj innych zalet lokalizacji i podkreśl je, np. bardzo atrakcyjna będzie bliskość natury czy atrakcji turystycznych.

Po drugie – standard pomieszczeń

Każdy najemca zwraca również uwagę na to, jak prezentuje się mieszkanie na wynajem. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że skorzysta z Twojej oferty, jeżeli lokum będzie zadbane i eleganckie. Kluczem do sukcesu jest dbałość o wykończenie, a więc o wysokiej jakości stolarkę okienną i drzwiową, estetykę i świeżość ścian, a także jakość podłóg. Warto więc raz na jakiś czas poddać mieszkanie niewielkiemu remontowi, dzięki czemu Twój najem krótkoterminowy będzie cieszył się większym zainteresowaniem, a goście będą czuli się komfortowo w czasie pobytu.

Po trzecie – wyposażenie

Mieszkania i apartamenty do wynajęcia powinny być wyposażone przynajmniej w podstawowe meble i sprzęty. Łóżko, szafa na ubrania, biurko z krzesłem, telewizor, czajnik czy lodówka to standard, o którym nie możesz zapominać. Bardzo duże znaczenie ma również wyposażenie dodatkowe – zadbaj m.in. o to, aby w mieszkaniu znalazła się gaśnica, ręczniki, a także wyposażenie kuchni, jak sztućce czy naczynia. W ten sposób stworzysz gościom doskonałe warunki pobytu.

Pamiętaj! W dobie Internetu bardzo duże znaczenie ma dostęp do Wi-Fi, więc zadbaj o to, by najemcy mogli korzystać z niego bezpłatnie. Oprócz tego pamiętaj również o telewizji kablowej, która zawsze jest dodatkowym atutem, a czasami nawet ma decydujący wpływ na ostateczną decyzję najemcy.

Po czwarte – sprawność mebli oraz sprzętu

Każdorazowo przed wynajmem mieszkania, sprawdź stan wyposażenia – dzięki temu wykryjesz zniszczenia, ubytki, a także awarie. A zepsuty telewizor, chwiejące się biurko czy oderwany wieszak na ręczniki mogą znacznie wpłynąć na standard pomieszczeń, a co za tym idzie – jakość pobytu i zadowolenie najemcy. Sprawność sprzętu ma również duży wpływ na opinie, jakie pozostawią po sobie Twoi goście!

Po piąte – warunki najmu

Jeżeli chcesz, aby najem krótkoterminowy cieszył się sporym zainteresowaniem, zadbaj o przystępną cenę oraz stwórz przystępne warunki zwrotu zaliczki czy też rezygnacji z najmu. Warto również zamieścić w ogłoszeniu jak najwięcej informacji i zdjęć, ponieważ wpływa to korzystnie zainteresowanie ofertą – im więcej opowiesz o mieszkaniu, tym łatwiej będzie Ci znaleźć chętnych do jego wynajęcia.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij