Topowe miejscowości wakacyjne 2021 23.09.2021

Morze, jeziora i góry – jak co roku Polacy najchętniej wybierali na letni wypoczynek Pomorze, Pomorze Zachodnie, Małopolskę i Dolny Śląsk. Co ciekawe...

Co ciekawe, w ogromnym stopniu wzrosło zainteresowanie turystów miejscami do tej pory mało popularnymi – tak wynika z badania przeprowadzonego przez portal Nocowanie.pl. 

TOP 3 najpopularniejszych miejscowości podczas wakacji w 2021 r. to kolejno: Zakopane, Władysławowo i Łeba. W czołowej dziesiątce najchętniej wybieranych miejscowości znalazło się aż 6 kurortów nadmorskich: Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Karwia, Mielno, Sarbinowo, Kołobrzeg i Pobierowo. 

Najchętniej wybieranymi regionami górskimi były z kolei Tatry, przede wszystkim Zakopane, dalej Karkonosze i Karpacz oraz Bieszczady – tu głównie Polańczyk i Solina. Wnioski z badania portalu Nocowanie.pl potwierdzają statystyki RentPlanet. 

- Największą popularnością w ciągu ostatnich miesięcy cieszą się nasze apartamenty w Zakopanem, Kościelisku, Szklarskiej Porębie i Świeradowie-Zdroju. Polacy kochają góry, a nasze apartamenty w tych miejscowościach zadowolą nawet najbardziej wymagających gości. O ile w innych miejscowościach można było znaleźć miejsce na tzw. ostatnią chwilę, nasz wakacyjny TOP 4 był ustawicznie obłożony.    Zakopane jest tu prawdziwą gwiazdą, podobnie jak przed rokiem - podkreśla Mateusz Sabak, współzałożyciel RentPlanet.

Jak podaje portal Nocowanie.pl Zakopane było najchętniej wybieranym miejscem na wypoczynek w Polsce w okresie od czerwca do września. Ale turyści masowo odwiedzali też inne miejscowości Małopolski: Szczawnicę, Krynicę-Zdrój czy Białkę Tatrzańską. Kraków już nie króluje w rankingach – podobnie jak przed rokiem znalazł się na dalszej pozycji.

Na Dolnym Śląsku, najchętniej wybierane były Karpacz, Szklarska Poręba, Kudowa-Zdrój oraz Wrocław. W stolicy regionu RentPlanet ma blisko 150 znakomicie wyposażonych i zlokalizowanych apartamentów, pozwalających na bezproblemowe korzystanie z uroków Wrocławia, nie tylko podczas wakacji, ale przez cały rok. 

- Nie dziwi pozycja Wrocławia, bo to miasto tętni życiem. Trzeba tu przyjechać przynajmniej raz. To miejsce i dla młodych ludzi, spragnionych rozrywek, wydarzeń kulturalnych, ale i dla rodzin - mówi Mateusz Sabak z RentPlanet.

Jakie wakacyjne kierunki wybiorą Polacy w 2022 roku? Zdaniem specjalistów TOP 10 pozostanie bez zmian.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij