Wielkanoc 2019 z dziećmi w górach, gdzie najlepiej? 15.01.2019

Zima powoli dobiega końca, zaraz zacznie witać nas wiosna, a wraz z nią przyjdzie czas na odpoczynek podczas Świąt Wielkanocnych. Zastanawiasz się, czy warto spędzić je, jak zwykle w domu, czy może tym razem zrobić coś inaczej?

Wielkanoc z dziećmi w górach

Zobacz dlaczego warto wyjechać z dziećmi z domu na Święta i dlaczego dobrym kierunkiem mogą okazać się Polskie góry! Podpowiadamy, gdzie najlepiej się wybrać i co robić z dziećmi podczas świątecznego pobytu. 

Spędź Święta inaczej - z myślą o dzieciach

Wyjazdy na święta z dziećmi

Święta kojarzą nam się z odpoczynkiem, rodzinną atmosferą, mnóstwem wolnego czasu, spędzonego razem, na wspólnych zabawach, przy malowaniu pisanek, czy podczas spacerów… Jednak, jeśli jesteś mamą, wiesz zapewne, że w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej ;) Jesteś tak zabiegana, masz tyle rzeczy na głowie, tyle obowiązków - wszystko po to, żeby dogodzić bliskim. Pytanie tylko, co jest dla Twoich bliskich ważniejsze, czy to, że będą mogli zjeść pyszne potrawy i wyspać się w czystej pościeli, czy może to, że spędzą te Święta razem z Tobą?

Zapewniamy Cię, że Twoje dzieci będą przeszczęśliwe mogąc razem z Tobą wyjechać, mając rodziców ciągle przy sobie i korzystać w pełni z czasu, który macie na wspólny wypoczynek

Wybierz góry!

Wielkanoc w górach z dziećmi

Dlaczego jednym z najlepszych wyborów na spędzenie Świąt Wielkanocnych będą właśnie góry? Ano dlatego, że przede wszystkim te rejony są wtedy mniej oblegane. Najczęściej, życzymy sobie w Święta spokoju. Sam widok gór uspokaja, a spędzenie czasu z rodziną na łonie natury, z dala od wielkomiejskiego szumu, w pięknych okolicznościach przyrody jest idealnym pomysłem na regenerację i naładowanie akumulatorów przed powrotem do codzienności. Poza tym wiele górskich kurortów przygotowuje z okazji Świąt masę rozrywek dla dzieci, takich jak wspólne malowanie pisanek z wykorzystaniem różnych technik, zabawy integracyjne związane ze Świętami Wielkanocnymi, czy konkursy na najciekawszy koszyczek.

Gdzie najlepiej?

Oczywiście pierwsze na myśl przychodzi zawsze Zakopane. Ale jest to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na pobyt podczas długich weekendów i Świąt, dlatego proponujemy Ci wspaniałą alternatywę - Karkonosze! Nazywane często Polskimi Alpami ze względu na bogactwo rzeźby górskiego krajobrazu, Karkonosze to wspaniały pomysł na świąteczny pobyt z dziećmi. 

Baw się razem z dziećmi!

Atrakcje podczas Wielkanocy w górach z dziećmi

Oprócz wspólnego malowania pisanek, w Karkonoszach jest mnóstwo rzeczy do zwiedzenia i do zabawy! Dzieci z pewnością ucieszą się na wieść o odwiedzeniu takich miejsc jak Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, gdzie będziecie mogli zobaczyć wiele dolnośląskich pałaców w miniaturze, a także makietę części Karkonoszy ze Śnieżką. Rewelacyjną atrakcją w Karpaczu jest też Park Bajek, w którym spacerując leśnymi dróżkami, odwiedzamy bajkowe chatki, a w każdej z nich czeka na nas inna opowieść. Dzieci z pewnością docenią też naturalne atrakcje położone nieopodal Szklarskiej Poręby, jakie przygotowała karkonoska natura, takie jak liczne wodospady, szlak kamiennych drogowskazów, czy szukanie śladów Ducha Gór. Między innymi te atrakcje sprawiają, że Szklarska Poręba to najlepsze miejsce do zatrzymania się z dziećmi w Święta.

Karpacz z pewnością też warto odwiedzić i nocując w Szklarskiej Porębie nie można zapomnieć, żeby tak podjechać. Pamiętajcie jednak, że leży on u podnóża Śnieżki, na której pokrywa śnieżna utrzymuje się aż do maja, a śnieg potrafi tam sypać nawet w lecie! Biorąc pod uwagę pogodę w ostatnich latach, nie wykluczone, że wybór Karkonoszy w Święta Wielkanocne będzie idealny pod rodzinny wypad na narty! 

Śnieg i Wielkanoc w górach

Niezależnie od tego, czy Święta Wielkanocne 2019 zaskoczą nas śniegiem czy słońcem, z pewnością Szklarska Poręba i Karkonosze to miejsce, które warto wybrać w tym sezonie na rodzinny wypoczynek. Zobacz nasze przestronne apartamenty w Szklarskiej Porębie utrzymane w rustykalnym stylu, idealne dla dużej rodziny i spędź w jednym z nich niezapomniane Święta!

 

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij