Wiosna we Wrocławiu - co się dzieje i gdzie warto być? 13.04.2018

Wrocław, nazywany często Wenecją Północy, ze względu na niezwykłe, liczne mosty, jest warty odwiedzenia o każdej porze roku. Ale według nas najpiękniejszy jest właśnie wiosną, kiedy natura budzi się do życia, a we Wrocławiu organizowane są ciekawe wydarzenia, które przyciągają turystów z całej Polski.

To miasto po prostu trzeba odwiedzać! Kto raz spróbuje, na pewno wróci… :) Co będzie się działo wiosną 2018? Zobaczcie sami!

Atrakcje we Wrocławiu na wiosnę

Maj we Wrocławiu

Oj będzie się działo w Maju! Sezon rozpocznie się we Wrocławiu z pompą :) Mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń czeka na Was podczas Majówki. Jak na przykład Wielka Majówka na Partynicach, która będzie połączona z kiermaszem zdrowej żywności i promowaniem aktywnego stylu życia. W ten długi weekend ciekawostką z pewnością będzie Majówkowy Jazz Tramwaj, dzięki któremu będziecie mogli podziwiać uroki wrocławskich uliczek słuchając wspaniałej muzyki i rozkoszując się podróżą. We Wrocławiu wraz z Majówką rozpoczyna się również sezon na festiwale plenerowe. Co roku w długi weekend majowy występują we Wrocławiu czołowi polscy wykonawcy.

Wiosenne koncerty

Cały miesiąc zapowiada się iście koncertowo. Już 12 maja zespół Ponad Chmurami przedstawi własne interpretacje utworów Agnieszki Osieckiej. Dwa dni wcześniej w ramach Ethno Jazz Festival wystąpi rumuńska artystka Oana ze swoim projektem muzycznym "Bucharest Tango". A 23 maja będziecie mogli bliżej poznać twórczość Andrzeja Zauchy. Podsumowując zapowiada się miesiąc pełen wspaniałych wydarzeń muzycznych, których nie można ominąć!

Wrocław nocą na wiosnę

Noc Muzeów

To nie koniec eventów majowych. Jak co roku miasto zaprasza do uczestnictwa w Nocy Muzeów, która zaplanowana jest na 19 maja. Biorąc pod uwagę rosnące z roku na rok zainteresowanie i coraz większą liczbę zwiedzających, miasto przygotowało specjalne atrakcje, tj. możliwość zwiedzenia obiektów zazwyczaj niedostępnych, ciekawe koncerty, warsztaty, a także atrakcje dla dzieci i wiele innych niespodzianek.

Czerwiec

Czerwiec przyniesie do Wrocławia same ciekawe festiwale. I tym razem nie mamy na myśli kolejnych koncertów muzycznych, ale wydarzenia ukazujące z bliska zupełnie inne branże.

Festiwale

Niewątpliwie warto być we Wrocławiu w weekend od 8 do 10 czerwca. Co roku do miasta przybywają przedstawiciele browarów regionalnych, rzemieślniczych, kontraktowych i restauracyjnych z Polski, Czech i Belgii, ale także z Ukrainy, Niemiec, Danii, Holandii, Anglii i Szkocji, aby zaprezentować swoje piwa beczkowe i butelkowe. Festiwal Dobrego Piwa – to międzynarodowy festiwal piwowarski, na którym nie może zabraknąć żadnego miłośnika złotego trunku! 

Kolejnym nietypowym wydarzeniem będzie Festiwal Wysokich Temperatur. To jedyna taka impreza artystyczna w Polsce, podczas której artyści z całego świata pokazują swoją pracę “od kuchni” i dzielą się swoją wiedzą z innymi pasjonatami sztuki. Podczas festiwalu będzie można spotkać i podziwiać artystów tworzących między innymi w szkle, ceramice, czy metalu.

Festiwal kolorów we Wrocławiu

To nie koniec ciekawych festiwali! Już 2 czerwca będziecie mogli bawić się z kolorami podczas najbardziej kolorowego, najradośniejszego na świecie Festiwalu Kolorów! Pozwól sobie uwolnić energię i poprawić humor dzieląc się wybuchem endorfin z resztą kolorowego tłumu! To istna terapia kolorem, śmiechem i dobrą energią - w sam raz na gorszy dzień ;) Po aktywności będzie można wyczilować się na leżaczkach i zjeść pyszne jedzenie w jednym z foodtrucków. 

I jak Wam się podoba wiosna we Wrocławiu? ;) Bo nam bardzo! Jeśli jeszcze nie znacie miasta, albo wręcz przeciwnie - jesteście stałymi bywalcami - zapraszamy do Wrocławia i do jednego z naszych wspaniałych apartamentów. Z pewnością znajdziecie idealny dla siebie :)

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij