Zalety wynajmu apartamentu 24.02.2020

Wynajem apartamentu cieszy się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem – zarówno wynajmujących, jak również klientów, którzy potrzebują doskonałych warunków podczas spędzania wakacji. To rozwiązanie przynosi wiele zalet – sprawdźmy, które z nich są najważniejsze i dlaczego warto zdecydować się na wynajem krótkoterminowy!

5 najważniejszych zalet wynajmu apartamentów

Poniżej znajdują się najważniejsze zalety, które warto brać pod uwagę przy rozważaniu wynajmowania swojego apartamentu.

Opłacalność

Krótkoterminowy wynajem apartamentów może być bardziej opłacalny niż wynajem długoterminowy. Kiedy tak się dzieje? Przede wszystkim wynika to z wyższych cen wynajmu za dobę, które wiążą się z lokalizacją oraz wystrojem i standardem. Goście, którzy przyjeżdżają skorzystać z apartamentu, są gotowi zapłacić niekiedy wyższe kwoty, bo mają świadomość atrakcyjności lokalizacji, wynajmują mieszkanie znacznie większe niż kilkunastometrowy pokój w hotelu i mają do dyspozycji pełne wyposażenie.

Bezpieczeństwo wynajmu

Długoterminowy wynajem mieszkań wiążę się z pewnym ryzykiem – zwlekaniem z płatnością najemcy albo całkowitym brakiem dokonywanych opłat za czynsz. Niestety, takie sytuacje zdarzają się dosyć często, co opisują liczne przykłady w mediach. Decydując się na wynajem apartamentów zasady są o wiele korzystniejsze dla wynajmującego – klient zawsze płaci z góry, dzięki czemu mamy pewność, że nie pojawią się jakiekolwiek problemy z uczciwością najemcy.

Kontrola apartamentu

Wynajmując apartament możliwe jest o wiele częstsze kontrolowanie jego stanu wynika to przede wszystkim z tego, że najemcy wynajmują lokale zwykle na doby i po tym okresie możliwe jest sprawdzenie czy pojawiły się jakiekolwiek szkody. A w przypadku ich wychwycenia błyskawiczne działanie w celu przywrócenia pełnej funkcjonalności oraz estetyki apartamentu.

Co więcej goście sami najczęściej informują o problemach czy usterkach, co znacznie ułatwia utrzymanie apartamentu w bardzo dobrym stanie.

Elastyczność cenowa

Jako właściciel apartamentu masz możliwość dowolnego wpływania na jego cenę, co więcej – jej częstej zmiany, np. pomiędzy kolejnymi wynajmami. Jeżeli widzisz, że Twoja oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem, możesz podnieść nieco cenę i tym samym zyskać jeszcze więcej. W przypadku wynajmu długoterminowego jest to trudne z uwagi na obowiązującą umowę, która w większości przypadków trwa min. rok.

Możliwość skorzystania z pomocy

Współpracując z firmami świadczącymi pomoc w przygotowaniu oraz promocji apartamentu, możesz cieszyć się najlepszymi efektami. Takie usługi jak home staging, obsługa rezerwacji i gości, a także tworzenie i wystawianie atrakcyjnych ogłoszeń sprawiają, że wynajmujący zostaje odciążony od wielu obowiązków i może liczyć na maksymalizację zysków.

Warto więc przedstawić swoje potrzeby i uzyskać pomoc dostosowaną do indywidualnych oczekiwań, a następnie czerpać zadowalające zyski z wynajmu apartamentów.

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij