TOP 6 - jak uzyskać najlepszą cenę za wynajem? 06.03.2020

TOP 6 - jak uzyskać najlepszą cenę za wynajem? 06.03.2020

TOP 6 - jak uzyskać najlepszą cenę za wynajem? 06.03.2020

Wynajem krótkoterminowy cieszy się w naszym kraju rosnącą popularnością, a według oficjalnych danych turyści korzystają z mieszkań i apartamentów na wynajem niewiele rzadziej, niż z pokoi hotelowych (43-56%). W przypadku największych polskich aglomeracji apartamenty na wynajem krótkoterminowy stanowią nawet 70% podaży! Co więcej, lokale przeznaczone na wynajem stanowią aż 15,3% ogółu, a w największych miastach Polski wystarczy zaledwie kilkanaście dni, aby przychód z wynajmu na doby zrównał się z przychodem z wynajmu długoterminowego (przykładowo dla Krakowa jest to 11, a dla Warszawy 14 dni).

Warto zaznaczyć, że taka forma wynajmu może być konkurencyjna dla hoteli – nawet w przypadku ustalenia niskiej ceny za wynajem mieszkania na doby (np. 60 zł za osobę), możemy w tydzień zarobić aż 1680 zł, gdy udostępnimy je czteroosobowej rodzinie.

Z tego też względu wynajem krótkoterminowy staje się coraz bardziej opłacalny dla wynajmujących. Sprawdźmy zatem co należy zrobić, aby uzyskać najlepszą cenę za wynajem i tym samym cieszyć się największymi przychodami. Oto 6 sprawdzonych sposobów!

Po pierwsze – Wybierz odpowiednią lokalizację
Wynajem apartamentów na tydzień czy dwa to zwykle opcja dla wczasowiczów, którzy chcą odpocząć i cieszyć się rozmaitymi atrakcjami. Warto więc zapewnić im jak najlepszą lokalizację – najwyższe ceny osiągają te lokale, które znajdują się blisko centrum miasta, w pobliżu atrakcji turystycznych albo w wyjątkowo pięknych okolicach, które imponują krajobrazami. Im więcej atrakcji, im ładniej i czyściej, tym cena za wynajem będzie wyższa.

Po drugie – Spraw, by lokal był komfortowy
Jeżeli chcesz czerpać duże korzyści z wynajmu krótkoterminowego, musisz zadbać o to, aby posiadał on wysoki standard. Wyremontuj lokal, zadbaj o nowoczesne i eleganckie wyposażenie, w tym meble czy sprzęty (TV to podstawa), a także zadbaj o komfortową kuchnię i łazienkę. Im nowocześniejszy i bardziej designerski jest apartament, tym więcej będzie skłonny zapłacić za jego wynajem Twój gość.

Wyposażenie apartamentu ma duże znaczenie, a najemcy doceniają szczególnie dodatkowe udogodnienia. Mowa tutaj np. o przechowalni albo wypożyczalni sprzętu narciarskiego, bezpłatnym Wi-Fi, zestawie kosmetyków w łazience, kominku i wielu innych elementach. Wszystko to umożliwi Ci uzyskanie wyższej ceny wynajmu apartamentu, a także wpłynie na zadowolenie klienta.

apartamenty RentPlanet
Po trzecie - Revenue Management
Revenue Management to metoda stosowana w branży hotelarskiej, która pozwoli Ci dokładnie określić przychody i koszty związane z wynajmem i tym samym ustalić odpowiednią cenę za dobę. Co więcej – zyskasz możliwość optymalizowania cen w oparciu o aktualną sytuację na rynku i ruchy giełdowe, zainteresowanie apartamentem oraz obłożenie – to z kolei pozwoli Ci na uzyskanie możliwie najwyższych przychodów.

Jeżeli chcesz skutecznie optymalizować ceny, skorzystaj z autorskiej metodologii Revenue Management, którą oferujemy w RentPlanet.

RentPlanet
Po czwarte – Reklamuj się
Im więcej osób wie o Twojej ofercie, tym więcej będzie mogło z niej skorzystać. To 
z kolei sprawi, że Twój apartament będzie o wiele częściej wynajmowany, co również nie jest bez wpływu na cenę najmu. Warto korzystać z odpowiednich, cenionych serwisów, na których można wystawiać swoje ogłoszenia, założyć stronę internetową, korzystać z mediów społecznościowych oraz reklam w wyszukiwarce.

RentPlanet

Po piąte – Dbaj o opinie
Świadcząc wysokiej jakości usługi i zapewniając odpowiednie warunki pobytu, tworzysz dobry wizerunek swojego apartamentu. To przekłada się na opinie najemców, które pozostawiać będą w różnych miejscach w Internecie. Im lepsze, tym większe zainteresowanie apartamentem, a w konsekwencji… wyższa cena. Oczywiście działa to też w drugą stronę – nisko oceniony nocleg będzie mniej atrakcyjny, a to może wymusić na Tobie obniżenie ceny wynajmu krótkoterminowego. Pamiętaj, by zawsze odpowiadać na opinie! Nie tylko podziękuj za pozytywną recenzję, ale też ustosunkuj się do negatywnej oceny. W ten sposób pokażesz swoim gościom, że zależy Ci na ich zadowoleniu.

Po szóste – Skorzystaj z pomocy specjalistów
Jeżeli chcesz uzyskać najwyższą cenę wynajmu apartamentu, skorzystaj z pomocy specjalistów, którzy przygotują lokal, zadbają o jego promocję, a także pomogą Ci 
w obsłudze rezerwacji i samych gości. Home staging, odpowiedni marketing, jak również fachowe doradztwo to nie tylko sposób na większy zarobek, ale również zadowolenie najemców i oszczędność czasu. Zostajesz bowiem odciążony od wielu żmudnych obowiązków i będziesz mógł lepiej skupić się na swoich codziennych sprawach. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapraszamy do kontaktu z RentPlanet!

newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij